Uniwersytet Trzeciego Wieku

Drodzy słuchacze i sympatycy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Z  radością pragniemy Was poinformować, że planujemy zorganizować spotkanie integracyjne z okazji zakończenia niezrealizowanego roku akademickiego. Chociaż byliśmy na przymusowych, pandemicznych  wagarach to bardzo chcieliśmy pracować i emocjonalnie byliśmy ze sobą cały czas. Dlatego też zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 23 czerwca o godz. 15.00 na polu biwakowym w Dobce. Dojazd we własnym zakresie. Jest jednak jeden warunek do spełnienia by móc uczestniczyć w spotkaniu. Otóż Rada Programowa UTW podjęła uchwałę, że na spotkanie  zapraszamy tylko osoby zaszczepione przeciw Covid 19 (lub oczekujące na termin drugiej dawki  szczepionki). Osoby, które deklarują  uczestnictwo w spotkaniu proszone są  o zapisanie się na liście znajdującej się w siedzibie Akademii Esprit.
Zapisy do 18 czerwca 2021r!
Przy zapisie należy  przedstawić  kartę szczepienia i dokonać wpłaty w wysokości 5 zł dla członków UTW, dla sympatyków UTW- 15 zł. Poczęstunek będzie dofinansowany z funduszu UTW, gwarantujemy smaczny posiłek (kiełbaski i ciasto) oraz napoje (kawa, herbata woda, piwo).

Serdecznie  zapraszamy i bardzo cieszymy się na spotkanie
Rada Programowa UTW

Uzasadnienie
do uchwały  Rady Programowej UTW w Ustroniu
w sprawie bezpieczeństwa organizowanych imprez i zajęć  dla słuchaczy i sympatyków UTW w związku z  globalną pandemią COVID -19

W trosce o życie i zdrowie słuchaczy i sympatyków UTW w Ustroniu Rada Programowa podjęła uchwałę dotyczącą możliwości udziału tylko osobom zaszczepionym bądź będącymi w oczekiwaniu na drugą dawkę  w  imprezie integracyjnej zaplanowanej na 23 czerwca 2021 r. oraz innych wydarzeń i zajęć  w ramach UTW, jeśli  takie będzie można zorganizować w nowym roku akademickim 2021/2022. Globalna pandemia COVID-19 dotknęła nas wszystkich bez względu na wiek, narodowość czy status społeczny. Wymusiła zatem radykalne zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Aby udało  nam się stopniowo wrócić do normalnego życia musimy poczuwać się do zbiorowej  i moralnej odpowiedzialności w zakresie naszego życia. Każdy senior miał i dalej ma możliwość zaszczepienia się przeciw groźnemu wirusowi całkowicie bezpłatnie. Tylko powszechne  szczepienie pomoże nam wygrać z koronawirusem. Rada Programowa UTW poczuwa się do odpowiedzialności za bezpieczne zorganizowanie wszelkich działań na rzecz seniorów UTW, dlatego udział w imprezach i zajęciach możliwy jest tylko dla osób zaszczepionych.
                                                                              Rada Programowa           
                                                                  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ustroniu


Organizacja Uniwersytetu
Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) w  Ustroniu powstał w związku z ogromnym zainteresowaniem taką formą działalności osób „50 +”. UTW w Ustroniu powołany został przez Fundację ESPRIT.
Celem UTW w Ustroniu jest zagwarantowanie seniorom pożytecznego spędzenia czasu, rozwijanie swoich zainteresowań, proponowanie wartościowego zajęcia, które poprawi uczestnikom zajęć jakość życia psychicznego, intelektualnego i fizycznego.
Bycie studentem UTW w Ustroniu to propozycja stworzenia nowej jakości funkcjonowania na emeryturze.

KONTAKT
Wszelkie uwagi i propozycje przyjmowane są w czasie dyżurów członków
Rady Programowej:
wtorek  10.00 - 12.00 -  Akademia ESPRIT                                                

K O M U N I K A T
 
Ze względów  organizacyjnych zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, żeby regulowali składki członkowskie w czasie dyżurów Rady Programowej tj. we wtorki od godz. 10.00 do 12.00

Akademia Esprit: tel.    +48 606 486 333, 33 486 33 33
Danuta Koenig:  tel.     +48 537 727 621 
E-mail: info@esprit-akademia.pl

Godziny otwarcia Akademii Esprit: 10:00 - 18:00

Regulamin
Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ustroniu


Skład Rady Programowej:
Danuta Koenig – przewodnicząca,
Grażyna Słotwińska - zastępca przewodniczacego 
Józefa Kubica - sekretarz
Zofia Gaj - skarbnik
Członkowie:
Andrzej Piechocki, Stanisław Kubicius
Uniwersytet  skupia się na organizowaniu  zajęć zgodnie z zainteresowaniami określonymi  w ankietach diagnozujących potrzeby ustrońskiego UTW .
Są to m.in.:                                                        
 • lektoraty języków obcych - język angielski, niemiecki,
 • warsztaty tematyczne
 • trening pamięci
 • joga
 • taniec liniowy
 • gimnastyka dla pań
 • aqa aerobic
 • nordic walking
 • wyjazdy do teatru, kina, koncerty,
 • wycieczki krajoznawczo turystyczne -edukacyjneUdział w wykładach jest bezpłatny.
Zajęcia odbywać się będą:
 1. Akademii ESPRIT, ul. Daszyńskiego 2, 43-450 Ustroń
 2. Szkoła Podstawowej nr 1, ul. Partyzantów 2, 43-450 Ustroń
 3. Prażakówka

Zapraszamy  do współpracy.