UTW Wykłady, Warsztaty

HARMONOGRAM WYKŁADÓW
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ustroniu
rok akademicki 2019/2020

Inauguracja  roku akademickiego odbędzie się 27 września  2019 roku o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka”.  
Wykład inauguracyjny przedstawi dr Jan Olbrycht -  Poseł do Parlamentu Europejskiego, socjolog, samorządowiec, ekspert w zakresie budżetu UE. Temat wystąpienia        
 „ Problemy stojące przed Europą u progu trzeciej dekady XXI wieku”
W części artystycznej wystąpi ustrońska wokalistka Karolina Kidoń, akompaniament Tomasz Pala.
 

 
 

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA SŁUCHACZY UTW USTROŃ

 
Informujemy, że słuchacze UTW mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej udzielanej przez mecenasa Krzysztof Zagóra. Aby skorzystać z porady należy zapisać się w administracji Akadamii Esprit u pani Elżbiety  Wantulok, tel. +48 606 486 333
W ramach dyżurów mec. Krzysztof Zagóra będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych z zakresu m.in.
  • prawa cywilnego (w tym prawa spadkowego oraz rzeczowego),
  • prawa rodzinnego,
  • prawa pracy
  • prawa karnego.
Porady prawne będą polegały na informowaniu studentów UTW w Ustroniu o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących im prawach i obowiązkach oraz możliwych sposobach rozwiązania ich problemu prawnego.


WARSZTATY STYLIZACJI
14 lutego tj. piątek 2020 r. o godzinie 10:00 organizujemy warsztaty z cyklu stylizacji ubioru z Beatą Bojda.
Chetnych prosimy o zapisanie sie sekretariacie Espritu.
Opłata za warsztaty - 2x8 zł = 16 zł.


„Przy kołoczu i kawie o ustróńskij sprawie” - spotkanie mieszkańców Lipowca
 
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 5 i Koła Gospodyń Wiejskich w Ustroniu Lipowcu  serdecznie zaprasza mieszkańców Ustronia Lipowca na spotkanie pt. ”Przy kołoczu i kawie o ustróńskij sprawie”, które odbędzie się dnia 29 lutego o godz.  17.00 w Szkole Podstawowej nr 5.
Celem spotkania jest przywołanie wspomnień, jak to hańdowni  bywało, jak zmienia się wizerunek Lipowca, co pozostało we wspomnieniach. W czasie spotkania mieszkańcy i sympatycy tej urokliwej dzielnicy Ustronia proszeni będą o przywołanie z pamięci dawnych  czasów, gdzie mieszkali, jak żyli, zwyczajowe nazwy, znane osoby, ważne wydarzenia i inne wspomnienia. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowe spotkanie z ludźmi i historią Lipowca. Mile widziane pamiątki, stare fotografie, mapy i inne rekwizyty. Opowieści snute w naszej cieszyńskiej gwarze ( nie tylko), przy lampie naftowej, kołoczu i kawie zorkowej będą cudownym dopełnieniem tego wydarzenia. Liczymy  na Was Lipowczanie i serdecznie  zapraszamy na spotkanie.
Stare fotografie, zapiski, mapy, wydawnictwa, prosimy dostarczyć do sekretariatu  SP-5 w terminie do 21 lutego br w celu przygotowania ich prezentacji. Prosimy o dokonanie opisu materiału i podpisania właściciela. Materiały zostaną zwrócone w dniu spotkania.
Bliższej informacji udziela Danuta Koenig, tel. 537 727 621Galeria zdjęć