Gimnastyka dla Pań

Uniwersytet Trzeciego Wieku - Gimnastyka dla pań
Gimnastyka to doskonały  sposób na poprawienie ogólnej kondycji ruchowej, uzyskanie większej sprawności w wykonywaniu codziennych zajęć i uchronienie się przed urazami. Proponowane ćwiczenia, przede wszystkim jogi, pilates, kinezjologii edukacyjnej, dostosowane są do potrzeb osób starszych tak, aby nie obciążać stawów, w szczególności kolanowych, poprawić gibkość i zręczność ruchów oraz zachować prawidłową postawę ciała.
Zajęcia prowadzone będą w wolnym naturalnym rytmie, często przy spokojnej relaksującej muzyce i z wykorzystaniem prostych przyborów. Regularny trening ma za zadanie: utrzymać sprawność stawów, wzmocnić mięśnie, poprawić elastyczność ciała, zapobiegać bólom kręgosłupa, ćwiczyć koordynację i równowagę, uaktywniać układ krążeniowo-oddechowy oraz dbać o sprawność i jasność umysłu. Gimnastyka ma również dostarczać satysfakcji, radości i motywacji do działania na rzecz własnego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia.

Zajęcia aqua aerobiku
 
Komunikat
 
Zajęcia agua aerobicu dla członków UTW będą się odbywały na basenie solankowym w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia w każdy wtorek o godzinie 16.00.
Czas trwania zajęć – 60 minut.
 Cena karnetu:

  1. 4 wejścia  - 54 zł, ważność karnetu – 2 miesiące
  2. 8 wejść     - 102 zł, ważność karnetu – 3 miesiące
Karnety są do nabycia w kasie w budynku Instytutu, na parterze, obok szatni.
Przy zakupie należy podać hasło: UTW Ustroń.
Pierwsze zajęcia odbędą się 2 października o godz.16.00.