O nas

    Akademia ESPRIT to niesamowite miejsce na mapie Ustronia! To centrum nauki, rozrywki, rozwoju i zabawy. Akademia to jednak przede wszystkim ludzie, którzy stworzyli miejsce, gdzie młody człowiek może się rozwijać, swobodnie wyrażać siebie bez ograniczania swojej wolności, gdzie może uczyć się, bawić i wzmocnić poczucie własnej wartości.

    Akademia ESPRIT to  miejsce dla wszystkich - mających kilka miesięcy i kilkadziesiąt lat:
dzieci -
znajdą tu  rozwój, naukę i zabawę, nawiążą nowe znajomości;
młodzież - znajdzie tu pomoc i azyl od nudy i siedzenia w ławce;
dorośli - odrobinę spokoju i możliwość realizowania zainteresowań; 
wszyscy - znajdą tu życzliwość, wsparcie, przyjaźń.

       Jesteśmy po to, by uczyć, bawić, rozwijać. Pomagamy w nauce, odkrywamy talenty, zabijamy nudę! 

     Akademia Esprit to odpowiedź na potrzeby zajęć dodatkowych, zapewniających wszechstronny i zrównoważony rozwój: intelektualny, fizyczny i społeczny.

    Proponujemy blok zajęć wspomagających naukę w szkole, warsztaty rozwijające talenty i uzdolnienia, zajęcia sportowe rowijające sprawności fizyczne; wspieramy zdrowy rozwój - stąd zajęcia logopedyczne, umuzykalniające, kulinarne. Nasza oferta to sposób na walkę z nudą i rutyną dnia codziennego - także w ferie i w wakacje! Dla nas wiek nie ma znaczenia, pracujemy w małych grupach dostosowanych do umiejętności i wieku uczestników.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców organizujemy także tematyczne przyjęcia urodzinowe, które są wyjątkowe, oryginalne i nieobarczone rutyną – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia jubilatów.  Dla nas – tak jak dla dzieci – nie ma rzeczy niemożliwych!

      Akademia Esprit to także pomysłodawca i organizator niezwykłych konkursów dla dzieci! Dajemy młodym ludziom okazję do zaprezentowania swoich umiejętności - i nagradzamy najlepszych! W 2017 r. miał miejsce kulinarny konkurs EspritChef Junior oraz konkurs plastyczno-literacki Na skrzydłach wyobraźni!

      Jesteśmy producentem musicali - współpracując ze specjalistami w dziedzinie aktorstwa, śpiewu i tańca razem z dziećmi tworzymy niezwykłe przedstawienia, które prezentowane są na scenach teatru w Cieszynie! Na swoim koncie mamy już dwa musicale - "Dokąd ten lot?" i "Skarb". Przed nami kolejne produkcje!

     Przy Akademii Esprit działa również Uniwersytet Trzeciegoo Wieku utworzony przez Fundację ESPRIT, który proponuje ciekawe formy edukacji i spędzania wolnego czasu dorosłym po 50-tym roku życia. 

     Prestiż i jakość swojej działalności Akademia wciąż podnosi - już na początku swej działalności podpisała umowę o współpracy dydaktycznej, w ramach której Uniwersytet Śląski - Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji oraz Wydział Artystyczny w Cieszynie, objął placówkę naukowym patronatem. Pracownicy Uniwersytetu służą swym doświadczeniem, radą i wsparciem a także wspomagają rozwój naukowy szczególnie uzdolnionych wychowanków placówki; w określonych przypadkach - prowadzą też zajęcia w Akademii.

     Jesteśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych - dołącz do nas i przekonaj o naszej niezwykłości!