Akademia Esprit – jesteśmy dla każdego: i małego, i dużego!!!

Joga

 Joga dla dzieci - to zajęcia rozciągające, wyciszające, pomagające się zrelaksować.
     Ćwiczenia te są zupełnie bezpieczne i kształcą w dziecku zdrowe nawyki:) Wzmacniają elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtują prawidłową postawę (pomagają zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp.), zapobiegają chorobom i dodają witalności. Dodatkowo korzystnie wpływają na psychikę – wzmagają koncentrację, świadomość własnych stanów psychicznych, wyciszają i uspokajają.

     Takie zajęcia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i giętkość.
Joga dla dzieci to pozbawiona elementu rywalizacji, kreatywna, spontaniczna i pełna radości metoda rozwoju psycho-ruchowego. każde dziecko odnajdzie tu wyciszenie i spokój, jednocześnie rozwijając swoje możliwości fizyczne i wykorzystując nagromadzoną energię.
     Na zajęciach dzieci odnajdą początek drogi do zdrowego i zrównoważonego trybu życia. Będą systematycznie wyposażane w narzędzia, dzięki którym nauczą się wsłuchiwać w potrzeby swojego ciała i umysłu. Bo w zdrowym ciele - zdrowy duch!
     Joga to:
* asany - pozycje jogowe, dzięki którym dzieci wzmacniają i uelastyczniają ciało, zabiegają wagą postawy, płaskostopiu. Doskonalą kondycję, koncentrację i równowagę;
* świadomy oddech – techniki oddechowe, uczące radzenia sobie z trudnymi emocjami, stresem w świecie pełnym boźdźców. zatrzymania w „Tu i teraz”, zauważeniu siebie;
* mindfulness - uważne ciało i umysł, praktykowanie życzliwości do siebie i świata., akceptacji, wdzięczności;
-*zabawy pobudzających zmysły i sensorykę.