Akademia Świadomego Rodzica

TRWA DRUGA EDYCJA WARSZTATÓW
 
Zapraszamy Państwa na warsztaty dla Rodziców (Opiekunów, obecnych lub przyszłych), wierząc, że chcą Państwo wychowywać swoje dzieci tak, aby były one zdolne w odpowiednim momencie rozpocząć swoje życie na własny rachunek.

Współczesny świat niesie nam Rodzicom wyzwania związane z dotarciem do naszych dzieci. Często nie rozumiemy naszych dorastających podopiecznych, którzy spędzają coraz więcej czasu w sieci (czy to „w telefonie” czy to „na grach”), a nasze uwagi i próby dotarcia, nierzadko kończą się kłótniami i walką.

Nasze dzieci nie chcą z nami rozmawiać, dzielić się tym co u nich. Każdą naszą próbę dowiedzenia się co u nich słychać zamykają odpowiedzią: nic się nie działo, nie pamiętam, nic nie było.

Naszym dzieciom się nic nie chce. Toczymy walkę ze zmotywowaniem ich do podjęcia wysiłku tam, gdzie jest to dla nich ważne (nauka, rozwój). 

Biegniemy za lepszym jutrem, bo chcemy dać naszym dzieciom to co najlepsze, mówimy sobie - nie mam czasu, nie mam siłyCzujemy bezsilność i niemoc, poczucie tkwienia w błędnym kole, do czego trudno się nam przyznać.

Wychowując nasze dzieci stosujemy narzędzia jakie pokazano nam. One działały kiedy my byliśmy dziećmi. Dzisiaj świat zmienił się. Technologia i media znacząco utrudniają nam tworzenie relacji z naszymi dziećmi, a co za tym idzie możliwości ich zrozumienia i wsparcia.

Proponujemy Wam Rodzice sprawdzone podejście, na miarę obecnych czasów. Chcemy dać Wam narzędzia, dzięki którym będziecie mogli zmierzyć się z wyzwaniami jakie stawiają przed Wami dzieci.

Będziecie mogli stworzyć trwałą i silną więź z Waszymi dziećmi, która uchroni je przed zachowaniami ryzykownymi jak np. uleganie presji grupy, agresja, przedwczesna inicjacja seksualna, zażywanie środków uzależniających, i wiele innych.

Tak bardzo chcemy, aby naszym dzieciom chciało się wysilić, popracować, aby byli wytrwali, zacznijmy od nas samych – wysilmy się sami.

Rodzicu – zapisz się na warsztaty i weź w nich udział, poczuj czym różni się przeczytanie literatury na temat wychowywania od świadomości i rzeczywistej zmiany zachowań i postaw.

Proponujemy Wam warsztaty rozwijające umiejętności budowania relacji z dziećmi JAK MÓWIĆ? JAK SŁUCHAĆ? Czyli jak wychować samodzielne i szczęśliwe dziecko? z cyklu „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. 

Warsztaty są oparte na metodzie Faber/Mazlish i Pozytywnej Dyscyplinie Jane Nelsen. 
               
Zakres tematów poruszanych w trakcie pełnego cyklu warsztatów:
  • Zapoznanie z czynnikami ryzyka i czynnikami chroniącymi dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, uświadomienie wpływu stylu wychowania na zachowanie dziecka.
  • Kiedy zabronić? Kiedy pozwolić?, rozwijanie świadomości i umiejętności wprowadzania i egzekwowania norm i granic.
  • Trudne emocje dziecka. Jak radzić sobie z burzą uczuć dziecka? Jak poznawać i nazywać uczucia dziecka? Co robić podczas burzy uczuć?
  • Potrzeba autonomii a zachęcanie do współpracy, rezygnacja z kontroli na rzecz odpowiedzialności i samodyscypliny. Jak zachęcać dzieci do sprzątania, nauki, wykonywania swoich obowiązków?
  • Ponoszenie konsekwencji zamiast tradycyjnego karania. W jaki sposób modyfikować niepożądane zachowania dziecka?
  • Rozwiązywanie sytuacji problemowych i konfliktów. Jak rozwiązywać konflikty pomiędzy dziećmi i rodzicami?
  • Wspieranie dziecka w procesie usamodzielniania się. Jak wspierać dzieci w dążeniu do samodzielności? Jak uczyć je odpowiedzialności za swoje decyzje i zachowania?
  • Toksyczna funkcja etykietowania, przypisywania ról. Jak pomóc dziecku zrzucić nadaną etykietę?
  • Chwalenie. Jak skutecznie zachęcać dzieci do dalszego wysiłku? Jak budować u dziecka umiejętność samooceny, poczucie własnej wartości i wewnętrzną motywację?


Termin, godzina i miejsce warsztatów:

USTROŃ, Akademia Esprit: środy, godz.: 16:30.

 
                             
 
Prowadzące: 
Ewelina Wild - psycholog, pracuje w zawodzie m.in. wspierając dzieci w ustrońskich przedszkolach. Mama dwójki dzieci.
Anna Wójcik-Pruszyńska - coach umiejętności wychowawczych, pracuje zgodnie z zaleceniami Szkoły Rodziców i Wychowawców. Mama trójki dzieci.

Cykl obejmuje 10 warsztatów.

Cena za jeden warsztat 60zł. Z
niżki dla małżeństwa (10%), dla Dużych Rodzin (25%).
Cena za cykl warsztatów dla mieszkańców Ustronia 300zł.
Możliwość płatności w ratach.
Możliwość płatności miesięcznej.
 
Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 6 osób.

P.S. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a chcesz skorzystać z naszej oferty warsztatowej, napisz nam o tym.

Zobacz także:
Oferta w formacie PDF