Warsztaty przyjazne mózgowi

"Zdolne, ale rozkojarzone..."
- czy zdarza Ci się tak pomyśleć o swoim dziecku?
Czy ma ono kłopot z koncentracją, pamięcią
i wykonywaniem codziennych zadań?
Jest nadpobudliwe, "roztrzepane" i "chaotyczne"?

 
   Mamy na to sposób - warsztaty terapeutyczne przyjazne mózgowi, wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.
 
    Proponujemy zajęcia (grupowe lub indywidualne) Tajniki umysłu (z elementami Terapii Integracji Bilateralnej i Gimnastyki umysłu)
 

     Warsztaty Tajniki umysłu dedykowane są dzieciom i łodzieży borykającym się z dysleksją, dysortografią, dyskalkulią, trudnościami z zapamiętywaniem,  z koncentracją, lub po prostu chcącym poprawić stan swojego umysłu. Proponujemy ćwiczenia i sprawdzone metody, które zwiększają naturalne zdolności dzieci i wspierają ich rozwój oraz ułatwiają funkcjonowanie w rzeczywistości szkolnej. Są to warsztaty terapeutyczne, które doskonalą współpracę obu półkul mózgowych. 
    Nasi terapeuci - dzięki określonym ćwiczeniom, zadaniom, grom i zabawom - zadbają o to, by mózg wytwarzał nowe połączenia między neuronami; dzięki temu poprawia się pamięć i koncentracja. Na warsztatach dzieci i młodzież poznają też efektywne metody uczenia się i zapamiętywania. Specjalnie dobrane ćwiczenia, wykonywane systematycznie oraz drobne zmiany wprowadzone w codziennym życiu, mogą przynieść wielką poprawę.  
   Proponowane przez nas strategie są oparte na najnowszych osiągnięciach neurodydaktyki oraz na doświadczeniu certfikowanych terapeutów Terapii integracji bilateralnej. Pomogą w życiu codziennym zarówno dziecku, jak i młodzieży oraz dorosłym - i zwiększą ich szansę na sukces w przyszłości.


 Warsztaty Tajniki umysłu prowadzą ceryfikowani terapeuci Terapii Integracji  Bilateralnej. Zajęcia trwają 60 minut, odbywają się raz w tygodniu.


                                                        **************
    Metoda integracji bilateralnej opracowana została przez p. Sheilę Dobie OBE, aby nieść pomoc dzieciom, nastolatkom i dorosłym ze specyficznymi trudnościami w nauce i/lub zachowaniu, a także tym osobom, które nie są w stanie w pełni realizować swojego potencjału.

Więcej na temat metody można dowiedzieć się tutaj: 
http://pabi.org.pl