Warsztaty kulinarne

     Zajęcia kulinarne dla aktywnych i kreatywnych młodych ludzi, którzy mają pasję gotowania! Pod okiem doświadczonej nauczycielki gastronomii, dzieciaki uczą się przygotowywać i serwować smaczne oraz zdrowe dania, poznają zastawę stołową i tajemnice aranżacji. W ciekawy i przystępny sposób dowiadują się m.in. o zdrowym i racjonalnym żywieniu, o komponowaniu posiłków, o wartościach odżywczych produktów, o zastosowaniu i rodzajach przypraw…
     W efekcie młodzi ludzie potrafią sami - od podstaw - przygotować np. wigilijną kolację, wielkanocne śniadanie czy urodzinowy obiad. Poznają nowe potrawy, uczą się, jak podawać przystawki, sałatki czy przekąski, jak wykonać i serwować owocowe napoje. Dzięki temu stają się bardziej samodzielni, zaradni, pewni siebie.
       
W ramach warsztatów - co jakiś czas - dzieci przygotowują i uczą się serwowania deserów i napojów.
     Ważnym elementem zajęć jest też savoir-vivre i kulturalne zachowanie przy stole. Dzieci poznają kuchnie różnych krajów, zgłębiają też tajemnice naszej tradycyjnej, regionalnej kuchni polskiej.
 
   Zajęcia kulinarne odbywają się w specjalnie przeznaczonej do tego sali – bezpiecznej i komfortowej, wyposażonej w profesjonalny sprzęt kuchenny. Uczestnicy otrzymują od nas wszystko, czego potrzebują – odpowiedni strój, produkty i akcesoria niezbędne do gotowania.

Warsztay dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat, spotkania raz w tygodniu, 90 minut.

 Zaparaszmy na pierwsze bezpłatne zajęcia!

Galeria zdjęć