Akademia Esprit – jesteśmy dla każdego: i małego, i dużego!!!

Zajęcia ruchowe

     Oferujemy dwa rodzaje zajęć: ćwiczenia Joga, pilates i naukę tańca salsy
    Joga - to warsztaty przeznaczone dla poszukujących harmonii, spokoju i zdrowego ruchu, który przełoży się na lepszą sprawność fizyczną i samopoczucie. Joga pomoże się wyciszyć i zapewni relaks. Poprawi postawę zmniejszając jej wady. Joga odciąży przemęczone mięśnie i uaktywni te, które nie pracują.
   Zajęcia skierowane są zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą, jak i dla tych, dla których stanowi ona już element ich życia.
 Joga - lekkie i przyjemne ćwiczenia / asany/ , które usprawniają nasz kręgosłup oraz uczą prawidłowego oddechu i relaksacji. W ciągu 1 godziny wykonujemy zestaw asan, które uruchamiają mięśnie całego ciała. Trener - pani Alicja Sobańska posiada wszystkie niezbędne uprawnienia do nauki yogi i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z osobami w wieku 30+.


   Pilates to unikalny system ćwiczeń fizycznych, których celem jest wzmocnienie mięśni całego ciała, w szczególności brzucha, grzbietu i miednicy. Jest to zestaw ćwiczeń bazujących na jodze, balecie i ćwiczeniach izomerycznych. Polega na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu (brzuszki, skręty, damskie pompki), których celem jest rozciąganie, spinanie, rozluźnianie i uelastycznianie mięśni. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce, w oparciu o rytm własnego oddechu. Ich zaletą jest to, że skupiają się nie tylko na mięśniach dużych – globalnych, ale też tych małych – lokalnych.Regularne wykonywanie tego rodzaju ćwiczeń  przynosi szereg korzyści: wzmacnia mięśnie bez nadmiernego ich rozbudowywania, odciąża kręgosłup, poprawia elastyczność ciała, wysmukla sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową, rozluźnia ramiona, kark i górną część pleców, poprawia koordynację ruchową i równowagę.
 

   Taniec to zabawa, relaks i zdrowa dawka ruchu. Proponujemy zajęcia, które odprężają i są świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości. W naszej ofercie tanecznej znajdują się rytmy salsy, bachaty, reggaetonu, latino-solo. Zajęcia są dla wszystkich - zarówno dla tych, którzy mieli już kontakt z tańcem, jak i dla tych, którzy chcą dopiero zacząć swoją przygodę z nim. 

 Zapraszamy na pierwsze bezpłatne zajęcia!