Akademia Esprit – jesteśmy dla każdego: i małego, i dużego!!!

Warsztaty dla szkół

Warsztaty tematyczne adresowane do szkół. Proponujemy tematyczne zajęcia dla uczniów klas 1-3 zintegrowane z podstawą programową nauczania wczesnoszkolnego. Tematyka zajęć dotyczy wartości tradycji, dziedzictwa kulinarnego , polskich świąt i uroczystości, bogactwa przyrodniczego regionu.
Proponowane zajęcia:
- Jesienne skarby na talerzu - kulinarne warsztaty dla dzieci obejmujące rozpoznawanie warzyw i owoców, wykonywanie zdrowych i bogatych w wartości odżywcze kanapek, wykonywanie przetworów i ozdób na słoiczki.
- Świąteczne wypieki - warsztaty kulinarno-artystyczne polegające na wykonaniu tradycyjnych pierniczków, połączone z ich zdobieniem i dekorowaniem. 
- Wiosna w modzie - warsztaty artystyczno-techniczne opierające się na wykonaniu własnej tekstylnej torby lub worka. Warsztaty obejmują projektowanie, wykonanie, ozdabianie.
- Akcja-integracja - warsztaty ruchowo taneczne integrujące grupę i wzmacniające więzi interpersonalne. Doskonała zabawa dla wszystkich.
- Kuchenne eksperymenty  - warsztaty bazujące na eksperymentach chemicznych przeprowadzanych w kuchni, pokazujące właściwości substancji oraz różne procesy  i reakcje chemiczne. Rozwijają zdolności intelektualne, interpersonalne i manualne, pobudzają nowe zainteresowania i chęć do poznawania otaczającego świata.