UTW

 Nowy Rok Akademicki 2022/2023
Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ustroniu

 
 Uniwersytet Trzeciego Wieku przyjmuje zapisy na nowy rok akademicki 2022/2023.  
Zapisy na zajęcia poszczególnych sekcji wraz z opłatą składki członkowskiej za I semestr w wysokości 40 zł (10 zł/miesiąc) przyjmujemy w najbliższe wtorki września tj. 20 i 27.09.2022 r. w Akademii Esprit.  Szczegóły na stronie internetowej Akademii Esprit oraz Miasta Ustroń, tablicy ogłoszeń i  w sekretariacie Akademii.. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do  bezpiecznej aktywności i miłego spędzenia czasu. Jednocześnie informujemy, że przewiduje się podwyższenie  składki członkowskiej  w II semestrze  do 50 zł za semestr. Opłata za zajęcia ( 60 min.) wynosi w pierwszym semestrze br akademickim 10 zł  za godzinę ( Uchwała Rady Programowej nr 2/2021).

Opłata za składkę członkowską za II semestr w 2023 roku będzie wynosić w 50  (12,50 zł/miesiąc) płatne do końca 28   lutego 2023.                                                                                         
 
Rada Programowa UTW 
 

 

    
 

 

Uwaga, Uwaga!!!!
Zajęcia po przerwie świątecznej wznowione zostaną od środy 12 kwietnia.
Zapraszamy do aktywności.


KOMUNIKAT
1. Zapraszamy na spektakl w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej pt. " Granica"
wg. powieści Zofii Nałkowskiej.
Dramat sądowy w stylu amerykańskim
Twórcom adaptacji najbardziej znanej, a jednocześnie najrzadziej przenoszonej na deski sceniczne powieści Zofii Nałkowskiej zależy na eksplorowaniu szeroko pojmowanego pojęcia „graniczności”, bycia „na granicy” przez pryzmat sytuacji głównego bohatera, człowieka wychowanego w poszanowaniu wartości, ideałów, które w zderzeniu z rzeczywistością polityczną i społeczną ulegają degradacji,
a pozostający z nim w relacji bohaterowie ponoszą porażkę na wielu polach,
a najboleśniej na osobistym.
Kolejnym wątkiem naturalnie aktualnym w percepcji „Granicy" dziś jest sytuacja kobiet. Metafora granicy znów dobitnie oddaje wyrażane wielokrotnie przez kobiety poczucie społecznego, politycznego i egzystencjalnego wyobcowania, (nie)przynależenia i nieznośnej zależności od norm. W takiej optyce „Granica" – wyjęta z formy szkolnej lektury, ma szansę i ambicję stać się nie tylko wielowymiarowym, spektakularnym wydarzeniem artystycznym, ale także aktualną opowieścią o złożoności teraźniejszości.
Wyjazd 18.04.2023 o godz. 18.00 z parkingu pod Lidlem.
Koszt : 85,- zł / bilet plus transport /.
Przyjmujemy zgłoszenia do dnia 11.04.2023 w każdy wtorek
w godz.10.00 -12.00.
2. Zapraszamy na spektakl " My way " Krystyny Jandy w dniu 26.05.2023 w Bielskim Centrum Kultury.
           MY WAY to wieczór przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego.
Wyjazd 26.05./piątek/o godz.16.00 z parkingu pod Lidlem. Koszt: 120,- zł/bilet plus transport/.
Przyjmujemy zgłoszenia do dnia 11.04.2023 w każdy wtorek w godz.10.00 - 12.00. 

KUMUNIKAT UTW
Rada Programowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyjmuje zapisu na nowy rok akademicki 2022/23. Zapisy przyjmowane są w czasie dyżurów wtorkowych tj. 20 i 27 września od godziny 10.00-12.00 do następujących sekcji: język angielski gr. początkująca i zaawansowana, j. niemiecki - kontynuacja, j. czeski - kontynuacja, zaj. komputerowe gr. poczatkująca i zaawansowana, joga, trening pamięci, plastyka, spotkanie z piosenką, taniec liniowy, aerobik w basenie, sekcja brydżowa, sekcja szachowa. Wstępny harmonogram zajęć dostępny na stronie Akademii Esprit w zakładce UTW, na stronie miasta oraz na tablicy ogłoszeń.
Serdecznie zapraszamy seniorów do aktywności w naszych sekcjach i innych wydarzeniach organizowanych przez UTW.
Rada Programowa UTW