Kadra

Dominika Cyba - Matus

sensoplastyka

     
       O sobie najchętniej mówi „mama Hani, Staszka i Antka”.
     Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Ukończyła również kierunek Arteterapii na Podyplomowych Studiach Instytutu Etnologii i Nauk Edukacyjnych Uniwersytetu Śląskiego.
     Od dzieciństwa związana ze sztuką. Dzięki swojej mamie, muzykowi i pedagogowi odkrywała świat dźwięków i wspaniałych kompozycji. Została uczennicą szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie skrzypiec, następnie fletu poprzecznego. Uczestniczyła w zajęciach chóru i zespołów wokalnych. Odkrywając magię sceny, przez wiele lat tańczyła w zespole Pieśni i Tańca, występowała w szkolnym teatrze. Kolejną jej pasją stały się sztuki plastyczne.
     Na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu doskonaliła umiejętności w dziedzinie rysunku, grafiki, rzeźby, malarstwa, i projektowania.
     Wszystkie te artystyczne doświadczenia, są dla niej źródłem wiedzy, którą wykorzystuje w pracy z dziećmi. Choć - jak sama mówi: „to właśnie od dzieci uczę się najwięcej i to one są dla mnie źródłem nieustającej inspiracji”. 
powrót do listy