Akademia Esprit – jesteśmy dla każdego: i małego, i dużego!!!

Terapia indywidualna

Indywiduwlana psychoterapia prowadzona jest w nurcie Terapii Gestalt.

Terapia Gestalt  w dużej mierze opiera się o dialog egzystencjalny. Prowadzony on jest pomiędzy pacjentem a terapeutą. W ten sposób możesz dowiedzieć się w jaki sposób powstają Twoje emocje, a także nauczyć się je rozpoznawać. Chodzi o zrozumienie, że zmiana, do której się dąży to po prostu samoakceptacja. To właśnie ona pozwala na odzyskanie pełnej kontroli nad własnym życiem i podejmowanie wszelkich decyzji w sposób świadomy.

Terapia Gestalt jest w stanie pomóc osobom, które zmagają się z depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi czy ciężkimi emocjami, które są w stanie bardzo poważnie i negatywnie wpływać na życie człowieka.

Po prawdzie jednak każdy człowiek może się zapisać na terapię Gestalt – nawet jak nie odczuwa żadnych problemów natury psychicznej i nie cierpi na żadnego rodzaju zaburzenia. Każdy bowiem jest w stanie na niej skorzystać. W końcu istotą terapii Gestalt jest odblokowanie potencjału człowieka i poprawę jego warunków życia, dzięki zyskaniu lepszej świadomości samego siebie.

W takim przypadku terapia pozwoli na wewnętrzny rozwój, podejmowanie lepszych decyzji dotyczących własnego życia, a także pozwoli znaleźć odpowiedzi na trudne i ważne pytania – rozmowa z osobą neutralną, którą jest psychoterapeuta, może na to pozwolić.


Każde spotkanie ma formę rozmowy, koncentrującej się na teraźniejszości i przyszłości klienta/ki, a także na jej/jego potrzebach, możliwościach, mocnych stronach i dotychczas skutecznych metodach radzenia sobie.
Terapeuta jest kimś, kto towarzyszy klientowi/ce na drodze do najlepszego przezwyciężenia danej trudności, jednak to osoba zgłaszająca się na terapię samodzielnie buduje rozwiązania przy wykorzystaniu swoich możliwości i na bazie wiedzy na temat własnego życia.

Przykladowe wskazania do terapii:

 przeżywane stresu, zaburzeń lękowych, problemów ze snem;
 utrzymujących się zły nastrój;
 problemy z kontrolowaniem emocji;
 problemy adaptacyjne i związane z relacjami interpersonalnymi;
 problemy wychowawcze i rozwojowe u dzieci – nieprawidłowe tempo rozwoju emocjonalnego, problemy z nauką, zachowania agresywne, brak samodzielności, zaburzenia psychosomatyczne u dzieci;
 dylematy zawodowe, wypalenie, chęć wprowadzenia zmian, brak równowagi między pracą, a życiem osobistym;
kłopoty rodzinne o różnym charakterze – trudności komunikacyjne, konflikty;

 zaburzenia psychosomatyczne, a więc objawy lub choroby, które pojawiają się pod wpływem uwarunkowań psychicznych, np. chronicznego stresu;
 trudności z określeniem problemu, który odczuwalny jest jednak jako obciążenie emocjonalne.


Czas trwania terapii  jest uzależniony od potrzeb klienta.
 


Czas trwania sesji terapii: 50 minut
Koszt terapii: 150złZapraszam do kontaktu: 
Sywia Urbaś
Anna Wójcik-Pruszyńska

e-mail: rodzicowakademia@gmail.com

tel.: +48 606 486 333
https://www.esprit-akademia.pl/kontakt.html

Spotkania terapeutyczne są prowadzone także w trybie on-line.