Aktualności

16.01.2018

Warsztaty dla Rodziców cz.7

"Poczucie własnej wartości (...) to zaufanie do własnej umiejętności myślenia i radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami życie. Wiara w nasze prawo do szczęścia, poczucia, że jest się wartościowym człowiekiem, zasługującym na miłość, uprawnionym do spełniania własnych potrzeb i realizacji pragnień oraz czerpania satysfakcji z efektów własnych starań". ("Jak dobrze być sobą. O poczuciu własnej wartości", N. Branden, GWP, 2007.)
Marzeniem wielu rodziców jest wysokie poczucie własnej wartości u ich dzieci. Chcą, żeby były one pewne siebie, otwarte, świadome swoich mocnych stron, żeby wierzyły w siebie. Bez tego trudno się dziecku (i dorosłemu) rozwijać. Bez poczucia, że jest ważne, kochane, chciane i akceptowane i to od pierwszych chwil swojego życia. Bo żeby dziecko czuło się wartościowe najpierw musi być wartością dla swoich najbliższych. Żeby było pewne siebie najpierw musi zyskać pewność, że najważniejsze dla niego osoby są godne zaufania i otwarte na jego potrzeby.
Zapraszam do rozmowy o tym jak świadomie odpowiadać na sygnały, które przekazuje nam dziecko, o zaspokajanie jego potrzeb, okazywanie troski,  docenianie, zwłaszcza za włożony wysiłek i dobre intencje a nie tylko za rezultaty,  stwarzanie okazji do dokonywania wyborów, podejmowania decyzji i branie pod uwagę jego zdania.
 
Warsztaty z p. Jolantą Dróżdż-Stoszek pozwolą znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania.
Zapraszamy!
powrót do listy